sobota, 15 marca 2014

Startujemy!!!

RUNBO jest nowym spojrzeniem na świat fitness. Nazwa powstała z połączenia słów run i boot camp. O ile pierwszej części nazwy nie trzeba nikomu tłumaczyć, o tyle boot camp może być dla kogoś pojęciem nowym. Jest to trening funkcjonalny, który swój początek wziął w amerykańskich ćwiczeniach wojskowych i przebojem zaczął zdobywać zwolenników na całym świecie. Wykonuje się go na świeżym powietrzu. Trening został tak zmodyfikowany, że bardziej przypomina zabawę, niż ciężkie wojskowe ćwiczenia. I właśnie takiej rozrywce poświęcony będzie blog.
Pomysł zrodził się w związku z przygotowaniami do RUNMAGEDDONu, który startuje już za 30 dni. Miejscem, gdzie spotkają się wszyscy fani dobrej zabawy połączonej z wysiłkiem fizycznym, będzie warszawski Służewiec. W historii polskiego sportu miejsce to kojarzyło się z wyścigami konnymi. Jednak tym razem zamiast koni w morderczym biegu wystartują… ludzie. Bieg odbywa się na trasie około 9 km z licznymi przeszkodami, które od zawodników będą wymagały niezwykłej sprawności fizycznej i wytrzymałości psychicznej.
Wspólnie z Justyną z fitlifestyle.pl rozpoczęliśmy przygotowania do tego wydarzenia. Pierwszy dzień treningu możecie zobaczyć na jej blogu. Kolejny dzień zmagań z wyzwaniem prześledzicie ze mną. 
  

Jak już wiecie naszym głównym miejscem treningowym jest Pustynia Błędowska. Jest to idealne miejsce do ćwiczeń boot camp lub crossfit.

Trening podzieliliśmy na:
 • run - dziś było to poczwórne zdobywanie wzgórza Czubatka (382 m n.p.m) w Kluczach oraz


 • boot camp - decline push ups, plank, triceps dips, pull ups, mountain climbers, • trawers - w postaci zdobywania ostańców jurajskich. Jutrzejszy trening zaplanowaliśmy w innych warunkach. Po szczegóły zapraszam jutro na blog osoby, która mnie w to wszystko wkręciła. 

 CDN...

7 komentarzy:

 1. Jutro, a właściwie dziś będzie wycisk :D Wyśpij się :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że macie wspólną pasję i nawzajem się motywujecie. :) Nie wiecie czy wejście dla widzów będzie płatne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hej, z tego co ja wiem, to jest taka opcja, ale dla pewności zapytam organizatorów i dam znać :)

   Usuń
  2. Hej mam info:
   "Wejście na tor będzie umozliwone tylko dla zawodników, obsługi i fotografów/filmowców z akredytacją. Oczywiście strefa kibica będzie dość szeroka, więc jest skąd pokibicować"

   Także zapraszamy z transparentem! :)

   Usuń
  3. Mam najnowsze info od organizatora, bilety na wydarzenie kosztują 5 zł, a całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup konia do hipoterapii dla dzieci z centrum rehabilitacji "Helenów :)

   Usuń